: 1838
1403/04/18
انتشار اپیزود سوم رادیوخرمالو در روز ادبیات کودک و نوجوان
پادکست «رادیو خرمالو» برای نوجوانان در نخستین‌ماه انتشار خود پربازدید شد
پادکست «رادیو خرمالو» برای نوجوانان در نخستین‌ماه انتشار خود پربازدید شد

همزمان با انتشار سومین شماره از پادکست نوجوان «رادیو خرمالو» در کست باکس، یازده هزار بازدید را پشت سر گذاشت و جزو پربازدیدترین‌های این موضوع شد. سومین رادیوخرمالو امروز منتشر شد، با این عنوان:
«کتابی بخوانم که سال‌ها از نوشته شدنش می‌گذرد اما همچنان خواننده دارد»

مجله میدان آزادی: همزمان با انتشار سومین شماره از پادکست نوجوان «رادیو خرمالو» در کست باکس، یازده هزار بازدید را پشت سر گذاشت و جزو پربازدیدترین‌های این موضوع شد. سومین رادیوخرمالو  امروز منتشر شد، با این عنوان:
«کتابی بخوانم که سال‌ها از نوشته شدنش می‌گذرد اما همچنان خواننده دارد»

به گزارش مجله میدان آزادی، بیراه نیست اگر پادکست تازه از راه‌رسیده‌ی «رادیو خرمالو» را پربازدیدترین پادکست فارسی نوجوان بنامیم. پادکست «رادیو خرمالو»، سلسله پادکست‌هایی است که با نگاهی ویژه به کتاب، برای نوجوانان و با موضوع رمان نوجوان همزمان با نمایشگاه کتاب از اردیبهشت‌ماه منتشر شد و  تنها با انتشار دو اپیزود به بیش از 16 هزار دنبال‌کننده رسید.

امروز، هجدهم تیرماه، همزمان با «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان»، سومین شماره از پادکست «رادیو خرمالو» با نویسندگی و اجرای معصومه توکلی -نویسنده، منتقد کتاب‌ و مدرس کتابخوانی- درباره‌ی کتاب‌های قدیمی اما همچنان جذاب منتشر شد.

معصومه توکلی‌‌ از فعالان حوزه‌ی کتاب کودک و نوجوان است که سال‌ها در لباس آموزگاری و در زنگ کتابخوانی، از نزدیک با این گروه سنی در تعامل بوده است. توکلی در هر شماره از پادکست «رادیو خرمالو»، با تجربه‌ای که سال‌ها در دنیای کتاب‌ها و نوجوانان دارد، کتاب‌هایی با موضوعات مشترک فانتزی که لزوما معروف نیستند اما حتما خواندنی هستند را از نویسندگان ایران و جهان معرفی خواهد کرد.

سازندگان پادکست «رادیو خرمالو» معتقدند معروف و مشهور بودن الزاما دلیل خوب بودن یک کتاب نیست؛ ممکن است هیچ کتاب‌فروشی، کتاب‌هایی که در «رادیو خرمالو» معرفی می‌شود را پشت ویترین کتابفروشی‌اش نگذارد اما مهم این است که کتاب‌های خوبی در جهان وجود دارند که هیچ وقت به این درجه نمی‌رسند که مشهور شوند و اسمشان در فهرست‌های معروف بیاید و «رادیو خرمالو»، مخاطبانش را  به کشف آن‌ها می‌برد.

البته که کتاب‌های معروف و مشهور هم در پادکست خرمالو هستند و مهم‌تر از همه اینکه کتاب‌هایی در این پادکست معرفی می‌شوند که در پایان خوانش آن‌ها، امتیاز «از خواندنش راضی‌ام» را از خوانندگانشان دریافت می‌کنند.

در هر اپیزود «رادیو خرمآلو» رمان‌هایی انتخاب و معرفی می‌شوند با دسته‌بندی‌های فانتزی، مثلا «کتاب‌هایی بخوانم که خواندنش مثل سفر به یک دوره‌ی تاریخی خاص است» یا «کتاب‌هایی بخوانم که قهرمانش یک دختر جوان است» یا «کتاب‌هایی بخوانم که داستانش در مدرسه اتفاق افتاده است» و یا «کتاب‌هایی بخوانم که در داستانش احساسات نژادپرستانه را درک کنم» و...

پیش از این دو شماره از این پادکست با عنوان «می‌خواهم کتابی بخوانم که قهرمانش یک دختر جوان باشد» «می‌خواهم کتابی بخوانم درباره آدم هایی که همرنگ جماعت نبودند» منتشر شده بود. سومین شماره از  مجموعه پادکست‌های «رادیو خرمالو» با عنوان «کتابی بخوانم که سال‌ها از نوشته شدنش می‌گذرد اما همچنان خواننده دارد» هم اکنون در «کست باکس» منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

لینک کست باکس رادیو خرمالو

https://azadisq.com/mag/ID/1838
حق انتشار محفوظ است © میدان آزادی