پنجشنبه 07 تیر 1403 / خواندن: 3 دقیقه
از 8 تا 19 تیرماه؛

اولین سالانه بین‌المللی آبرنگ ایران برگزار می‌شود

اولین سالانه بین‌الملی آبرنگ ایران با نمایش ۲۰۰ اثر از ۲۴ کشور جهان به همت گالری ساره مسکو و میزبانی نگارخانه‌ی لاله و باغ‌موزه‌ی هنر ایرانی به نمایش درمی‌آید که شروع یک تعامل بین‌المللی در عرصه‌ی هنر است.

اولین سالانه بین‌المللی آبرنگ ایران برگزار می‌شود

مجله میدان آزادی: در فروردین ماه بود که با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، از برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی آبرنگ در فرهنگسرای نیاوران خبر دادیم و اکنون با گذشت کمتر از سه ماه، خبر دیگری بخوانید از برگزاری سالانه‌ی بین‌المللی این تکنیک پرطرفدار نقاشی: 

به گزارش مجله میدان آزادی، آثار جمع‌آوری شده در این نمایشگاه‌ها منتخب آثار هنرمندان کلاسیک از ۲۴ کشور جهان شامل: آلبانی، آمریکا، اروگوئه، استرالیا، ایتالیا، ایران، بلژیک، بلغارستان، پاکستان، پرتغال، تایلند، ترکیه، چین، روسیه، سوئیس، غنا، کاستاریکا، کره جنوبی، مالزی، مغولستان، مکزیک، نیوزلند، هند و یونان است.

این نمایشگاه همزمان علاوه بر نگارخانه‌ی لاله در باغ‌موزه‌ی هنر ایرانی پذیرای علاقه‌مندان به هنر است.

برگزاری این نمایشگاه گامی در جهت تحقق دیپلماسی فرهنگی در سپهر گسترده هنر جهانی است و هنر، به منزله‌ی پلی جهت تبادل ارزش‌ها و دستاوردهایی است که هنرمندان ملل را به سمت اشتراکات انسانی رهنمون می‌کند.

برگزاری این رویداد علاوه بر زمینه‌ی نمایش آثار آبرنگ هنرمندان برجسته‌ی جهان شرایط را برای هنرمندان داخلی به جهت آشنا شدن با دست‌خط و توان تکنیکی هنرمندان در سراسر جهان فراهم می‌کند و بستر مناسبی جهت تبادل توان و بالابردن کیفیت تکنیکی آثار هنرمندان ایرانی را نیز به دنبال خواهد داشت.

آیین افتتاح نمایشگاه در باغ‌موزه‌ی هنرهای ایرانی پنجشنبه ۷ تیر ساعت ۱۶ و در نگارخانه‌ی لاله جمعه ۸ تیر ساعت ۱۶ است. 

علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ 8/4/1403 تا 19/4/1403 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ به غیر از ایام تعطیل از این نمایشگاه بازدید کنند.

نشانی باغ موزه هنرهای ایرانی: میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصود بیگ)، خیابان دکتر حسابی- تلفن: ۲۲۶۸۶۰۶۶

نشانی نگارخانه لاله: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله، نگارخانه لاله – تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲
 
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
برگزاری این رویداد علاوه بر زمینه‌ی نمایش آثار آبرنگ هنرمندان برجسته‌ی جهان شرایط را برای هنرمندان داخلی به جهت آشنا شدن با دست‌خط و توان تکنیکی هنرمندان در سراسر جهان فراهم می‌کند و بستر مناسبی جهت تبادل توان و بالابردن کیفیت تکنیکی آثار هنرمندان ایرانی را نیز به دنبال خواهد داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ 8/4/1403 تا 19/4/1403 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ به غیر از ایام تعطیل از این نمایشگاه بازدید کنند.

مطالب مرتبط