یکشنبه 23 بهمن 1401 / خواندن: 12 دقیقه
پرونده پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ | صفحه بیست و چهارم

ویدئو: نقد و بررسی فیلم «استاد» ساخته سید عماد حسینی

نبی‌پور پژوهشگر و منتقد سینما در این برنامه در کنار نقد و تحلیل فیلم استاد، به طرح و بررسی مباحثی از جمله دربارۀ «سینمای اقتباسی» و نیز «تکنیک دوربین روی دست» نیز پرداخته است.

4.5
ویدئو: نقد و بررسی فیلم «استاد» ساخته سید عماد حسینی

مجله میدان آزادی: این‌بار در «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی»، فیلم «استاد» جای خواهدگرفت. استاد به کارگردانی سید عماد حسینی و اولین تجربه‌ی فیلم بلند این کارگردان است. در این فیلم، بهروز افخمی کارگردان سرشناس در کسوت تهیه‌کننده‌ی این اثر ظاهر شده. داستان استاد به روایت ماجرایی جنجالی پرداخته و روایتگر تجاوز یک استاد نقاشی به شاگردانش است. به گفته‌ی تهیه‌کننده، این فیلم بدون کمک هیچ نهاد دولتی ساخته شده‌است. «حسن معجونی»، «سجاد بابایی»، «هدیه حسینی‌نژاد»، «حوریه مقدم» و «مهدی ابوحمزه» از جمله بازیگران فیلم استاد هستند. سجاد بابایی برای این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورد.

در صفحه‌ی بیست و چهارم از پرونده‌ی «پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ» و در قسمت جدید ستون «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره‌ی فجر 41»، خانم «معصومه‌سادات نبی‌پور» پژوهشگر و منتقد سینما در قالب یک اپیزود تصویری به سراغ بررسی و نقد «استادِ» سید عماد حسینی رفته‌است. نبی‌پور در این برنامه در کنار نقد و تحلیل فیلم استاد، به طرح و بررسی مباحثی از جمله دربارۀ «سینمای اقتباسی» و نیز «تکنیک دوربین روی دست» نیز پرداخته است.
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
استاد به کارگردانی سید عماد حسینی و اولین تجربه‌ی فیلم بلند این کارگردان است. در این فیلم، بهروز افخمی کارگردان سرشناس در کسوت تهیه‌کننده‌ی این اثر ظاهر شده. داستان استاد به روایت ماجرایی جنجالی پرداخته و روایتگر تجاوز یک استاد نقاشی به شاگردانش است. به گفته‌ی تهیه‌کننده، این فیلم بدون کمک هیچ نهاد دولتی ساخته شده‌است.

«حسن معجونی»، «سجاد بابایی»، «هدیه حسینی‌نژاد»، «حوریه مقدم» و «مهدی ابوحمزه» از جمله بازیگران فیلم استاد هستند.

مطالب مرتبط