چهارشنبه 19 بهمن 1401 / خواندن: 12 دقیقه
پرونده پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ | صفحه چهاردهم

ویدئو: نقد و بررسی فیلم «در آغوش درخت» ساخته‌ی «بابک لطفی خواجه پاشا»

قسمت دوم از «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» و همین‌طور ستون «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره‌ی فجر 41» را به تماشا و واکاوی فیلم «در آغوش درخت» اختصاص داده‌ایم و خانم «معصومه‌سادات نبی‌پور» این اثر را که اولین فیلم بلند کارگردانش، «بابک لطفی خواجه پاشا» است، بررسی خواهدکرد.

4.67
ویدئو: نقد و بررسی فیلم «در آغوش درخت» ساخته‌ی «بابک لطفی خواجه پاشا»

مجله میدان آزادی: قسمت تازه‌ی «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» و ستون «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره‌ی فجر 41» را به نقد و بررسی فیلم «در آغوش درخت» اختصاص داده‌ایم و خانم «معصومه‌سادات نبی‌پور» این اثر را که اولین فیلم بلند کارگردانش، «بابک لطفی خواجه پاشا» است، بررسی خواهدکرد.

فیلم «در آغوش درخت» درباره‌ی زندگی مشترک و در آستانه‌ی فروپاشیِ «کیمیا» و «فرید» است و این بحران در زندگی مشترکشان باعث شده تا جهان فرزندانشان هم متلاطم شود. در آغوش درخت با بازی مارال بنی‌آدم، جواد قامتی، روح‌الله زمانی، اهورا لطفی و رایان لطفی ساخته‌شده‌است.

چهاردهمین صفحه از پرونده‌ی «پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ» در قالب یک ویدئوی یازده‌دقیقه‌ای به نقد و بررسی فیلم در آغوش درخت، اختصاص دارد. نبی‌پور منتقد برنامه در ابتدای قاب نقد به بیان سیر و سابقه‌ی سینمایی و هنری کارگردان می‌پردازد و در ادامه ضمن طرح بحث «سینمای شاعرانه» سراغ نقد و بررسی تخصصی فیلم در آغوش درخت می‌رود.
تصاویر پیوست

مسلم
30 بهمن 1401

یک نقد خوب و مفید و کاربردی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
فیلم «در آغوش درخت» درباره‌ی زندگی مشترک و در آستانه‌ی فروپاشیِ «کیمیا» و «فرید» است و این بحران در زندگی مشترکشان باعث شده تا جهان فرزندانشان هم متلاطم شود. در آغوش درخت با بازی مارال بنی‌آدم، جواد قامتی، روح‌الله زمانی، اهورا لطفی و رایان لطفی با مشارکت سازمان سینمایی سوره و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته‌شده‌است.

نبی‌پور منتقد برنامه در ابتدای قاب نقد به بیان سیر و سابقۀ سینمایی و هنری کارگردان می‌پردازد و در ادامه ضمن طرح بحث «سینمای شاعرانه»سراغ نقد و بررسی تخصصی فیلم در آغوش درخت می‌رود.

مطالب مرتبط