ﺳﻪشنبه 12 تیر 1403 / خواندن: 5 دقیقه
تا 31 مرداد ماه؛

تمدید مهلت شرکت در ششمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب» + فراخوان

مهلت شرکت در ششمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب»‌ به دنبال درخواست متقاضیان، تا ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۳ تمدید شد.

تمدید مهلت شرکت در ششمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب» + فراخوان

مجله میدان آزادی: کاریکاتور از دیگر گونه‌های هنرهای تجسمی است که بعد اجتماعی بسیار وسیعی دارد و اساسا با وقایع اجتماعی و مفاهیم روز همسو است و با آن معنا پیدا می‌کند. اندیشه‌ی مصوری که نقش بسیاری در برقراری ارتباط و ایجاد انگیزه در مخاطبان داشته و هر مضمونی را مطابق خواست هنرمند و ظرفیت و سلیقه‌ی مخاطب به سمت مفهوم دلخواه هدایت می‌کند. خبری بخوانید از دوسالانه‌ی کاریکاتور ایران با نام «کارتون کتاب»:

به گزارش مجله میدان آزادی، بنا بر اعلام دبیرخانه و به درخواست متقاضیان، مهلت شرکت در ششمین دوسالانه‌ی بین‌المللی «کارتون کتاب»، تا ۳۱ مردادماه ۱۴۰۳ تمدید شد. 

علاقه‌مندان به شرکت در ششمین دوسالانه‌ی بین‌المللی کارتون کتاب می‌توانند تا تاریخ ۳۱ مردادماه ۱۴۰۳ برابر با ۲۱ آگوست ۲۰۲۴، با عضویت در سامانه‌ی جشنواره به نشانی www.booktoon.ir آثار خود را ارسال کنند.

 

موضوعات و بخش‌ها:

این دوره از جشنواره با محوریت موضوعات زیر برگزار می شود:
•    «کتاب، کودک و خانواده»، 
•    «کتاب، فراغت، نشاط و آرامش»، 
•    «کتاب، عصر دیجیتال و هوش مصنوعی»، 
•    «کتاب، کتابخانه و کسب‌وکار»، 
•    «کتاب، کتابخانه و پاتوق فرهنگی و اجتماعی»، 
•    «کتاب، کتابخانه و رویدادهای مهم اجتماعی».
همچنین موضوع جنبی ششمین دوره‌ی این جشنواره «کتاب، فلسطین و مقاومت غزه» خواهد بود. 

علاقه‌مندان می‌توانند در دو بخش حرفه‌ای و مبتدی (هنرمندان ایرانی که تاکنون در مسابقات داخلی و بین‌المللی شرکت نکرده‌اند) به ارسال اثر بپردازند.

 

جوایز برگزیدگان:

جوایز برگزیدگان این دوره به شرح زیر است:

‌بخش حرفه‌ای: 

•    نفر اول: لوح تقدیر و تندیس، هدیه نقدی به مبلغ ۱۰۰۰ یورو 
•    نفر دوم: لوح تقدیر و تندیس، هدیه نقدی به مبلغ ۷۰۰ یورو 
•    نفر سوم: لوح تقدیر و تندیس، هدیه نقدی به مبلغ ۵۰۰ یورو

به 3 نفر از برگزیدگان شایسته‌ی تقدیر علاوه بر لوح تقدیر و تندیس، هدیه نقدی ۸۰ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

بخش مبتدی:

 در بخش مبتدی نیز ۶ نفر از برگزیدگان لوح تقدیر و هدیه‌ی نقدی ۵۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند.

برگزیدگان ایرانی این جشنواره، معادل ریالی جایزه را دریافت خواهند کرد.

 

ضوابط و مقررات:

شرکت در این رقابت برای تمامی هنرمندان حرفه‌ای و مبتدی آزاد است و هر هنرمند می‌تواند حداکثر ۵ اثر در موضوعات تعیین شده به سامانه جشنواره ارسال کند. در این مسابقه هر گونه استفاده از هوش مصنوعی برای خلق اثر باعث حذف آن خواهد شد. تمامی آثار دستی و دیجیتالی پذیرفته می‌شود و برای ارائه‌ی آثار دستی، باید عکس باکیفیت از اثر گرفته یا اسکن و ارسال شود. آثار ارسالی نباید تکراری و برگزیده‌ی سایر جشنواره‌ها باشد. تمامی حقوق مادی و معنوی آثار ارسالی متعلق به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خواهد بود؛ به شرکت‌کنندگانی که آثار آن‌ها به مرحله‌ی اول راه پیدا کند، گواهی الکترونیکی حضور و به برگزیدگان نسخه‌ی چاپی کتاب آثار تعلق می‌گیرد.

 

شرایط ارسال آثار:

آثار باید به صورت الکترونیکی با فرمت JPEG، رزولوشن حداقل ۲۰۰ دی‌پی‌آی، با طول یا عرض ۲۰۰۰ پیکسل و حداکثر حجم ۱۰۰ مگابایت ارسال شود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر شماره‌های تماس ۰۲۱۶۶۷۳۵۷۹۲( داخلی ۲۱۶۵) و ۰۹۱۰۵۰۳۹۳۲۰ و پست الکترونیک info@booktoon.ir در دسترس است.

ششمین دوسالانه‌ی بین‌المللی «کارتون کتاب» با هدف ارائه‌ی نگاه هنرمندان ملی و بین‌المللی در حوزه‌ی کتاب، از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به دبیری سیدمسعود شجاعی طباطبائی برگزار می‌شود.
 
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
شرکت در این رقابت برای تمامی هنرمندان حرفه‌ای و مبتدی آزاد است و هر هنرمند می‌تواند حداکثر ۵ اثر در موضوعات تعیین شده به سامانه جشنواره ارسال کند. در این مسابقه هر گونه استفاده از هوش مصنوعی برای خلق اثر باعث حذف آن خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر شماره‌های تماس ۰۲۱۶۶۷۳۵۷۹۲( داخلی ۲۱۶۵) و ۰۹۱۰۵۰۳۹۳۲۰ و پست الکترونیک info@booktoon.ir در دسترس است.

مطالب مرتبط