جمعه 02 دی 1401 / خواندن: 5
پرونده پرتره محمد نوری | صفحه پنجم

فهرست: تمام آلبوم‌های محمد نوری

در پنجمین صفحه پرونده‌پرتره محمد نوری دیسکوگرافی محمد نوری (فهرست کامل آلبوم‌های موسیقی او) و مختصری از زندگی‌نامه‌اش را ببینید

3.67
فهرست: تمام آلبوم‌های محمد نوری

میدان آزادی : در پنجمین صفحه پرونده‌پرتره محمد نوری دیسکوگرافی محمد نوری (فهرست کامل آلبوم‌های موسیقی او) و مختصری از زندگی‌نامه‌اش را ببینید

محمد نوری در یکم دی ماه سال ۱۳۰۸ به دنیا آمده است. او سبک آوازی مخصوص به خودش را داشت. سبک آواز سنتی را ‍‍پیش اساتیدی چون اسماعیل مهرتاش و فاخره صبا آموخته و متاثر از اساتیدی چون ناصر حسینی و حسین اصلانی به آن شکل مخصوص به خودش را داده است.

نوری تحصیلات خود را در رشته تئاتر در هنرستان و در دانشکده علوم اجتماعی تکمیل کرده است. اما آن چیز که نوری را متمایزکرده است مجموع ویژگی‌های اوست. نوری هم سبک آوازی متفاوتی دارد که به نوعی مجموعی از انواع سبک‌های آوازی سنتی، پاپ و کلاسیک است. از طرفی نوری استاد سلفژ است. او بیش از سیصد قطعه آوازی ساخته است.

این فهرست مجموعه‌ای از آلبوم‌های محمد نوری است. آلبوم ‌هایی که خود گنجینه‌ای از آهنگ‌هایی با شعر سنتی، آهنگ‌های محلی، یا با شعر شعرای بزرگ است. دو آلبوم در پاییز و جان مریم در سال‌های پیش از انقلاب منتشر شده است و سال دقیق آن‌ها در دسترس نیست.

در این صفحه فهرست آلبوم‌های او را به همراه سال انتشار، نوازندگان و ... مشاهده خواهیم کرد.

 

پاییز

در دسترس نیست

در دسترس نیست

جان مریم

در دسترس نیست

کامبیز مژده دهی

محمد سریر

فریدون شهبازیان

در شب سرد زمستانی

1368

فریبرز لاچینی

آوازهای سرزمین خورشید

1370

فریبرز لاچینی

در ماه باران

1376

شهرام گلپریان

در ماه باران

1376

شهرام گلپریان

جاودان�� با عشق

1376

محمد سریر

جلوه‌های ماندگار

1376

محمد سریر

چراغی در افق

1380

محمد سریر

شکوفه در شکوفه

1381

اکبر محسنی

 منوچهر میکده

ناصر حسینی

دلاویزترین

1383

محمد سریر

نغمه های تنهایی

1389

محمد سریر

 
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
این فهرست مجموعه‌ای از آلبوم‌های محمد نوری است. آلبوم ‌هایی که خود گنجینه‌ای از آهنگ‌هایی با شعر سنتی، آهنگ‌های محلی، یا با شعر شعرای بزرگ است. دو آلبوم در پاییز و جان مریم در سال‌های پیش از انقلاب منتشر شده است و سال دقیق آن‌ها در دسترس نیست.در این صفحه فهرست آلبوم‌های او را به همراه سال انتشار، نوازندگان و ... مشاهده خواهیم کرد. 


مطالب مرتبط