چهارشنبه 25 بهمن 1402 / خواندن: 18 دقیقه
پرونده پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ | صفحه پنجاه و چهارم

ویدئو: نقد و بررسی فیلم «تابستان همان سال» ساخته «محمود کلاری»

«تابستان همان سال» تازه‌ترین فیلم سینمایی «محمود کلاری» هنرمند سرشناس است که او را بیشتر به عنوان فیلمبردار می‌شناسیم ولی در این فیلم سومین‌بار است که در جایگاه کارگردان است

4.13
ویدئو: نقد و بررسی فیلم «تابستان همان سال» ساخته «محمود کلاری»

مجله میدان آزادی: در تازه‌ترین قسمت «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» و ستون «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره فجر 42» «محمد صابری» منتقد سینما سراغ نقد فیلم سینمایی «تابستان همان سال» رفته است.

«تابستان همان سال» تازه‌ترین فیلم سینمایی «محمود کلاری» هنرمند سرشناس است که او را بیشتر به عنوان فیلمبردار می‌شناسیم ولی در این فیلم سومین‌بار است که در جایگاه کارگردان است. از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به «مهران مدیری»، «فریبا نادری»، «سمیرا حسن‌پور»، «پژمان بازغی»، «رؤیا جاویدنیا»، «علی شادمان»، «مهرو نونهالی»، «صابر ابر»، «نسیم ادبی»، «رایان سرلک» و «رونیکا بهرام‌زاده» اشاره کرد.

پنجاه و چهارمین صفحه پرونده‌ «پرواز بر فراز آشیانه سیمرغ» در قالب یک ویدئوی هجده‌دقیقه‌ای به نقد و بررسی این فیلم، اختصاص دارد. در بخش اول برنامه آقای صابری نخست به بیان دیسکوگرافی و سابقه‌ی سینمایی محمود کلاری پرداخته و در بخش دوم وارد نقد تخصصی فیلم «تابستان همان سال» شده است. این ویدئو را در ادامه ببینید:


 


مطلب مرتبط:

ریویو: نقد و نظری به فیلم «تابستان همان سال» ساخته «محمود کلاری»

 
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به «مهران مدیری»، «فریبا نادری»، «سمیرا حسن‌پور»، «پژمان بازغی»، «رؤیا جاویدنیا»، «علی شادمان»، «مهرو نونهالی»، «صابر ابر»، « نسیم ادبی»، «رایان سرلک» و «رونیکا بهرام‌زاده» اشاره کرد.


مطالب مرتبط