چهارشنبه 12 اردیبهشت 1403 / خواندن: 1 دقیقه
به بهانه فرارسیدن روز معلم

پیشنهاد مطالعه: «پرونده رو تن این تخته سیاه» پرونده‌ای پیرامون معلم و مدرسه

مهرماه سال گذشته بود که پرونده‌ی «رو تن این تخته سیاه» گشوده شد تا تصویر مدرسه و خاطرات آن را در ادبیات و هنر جستجو کند و تاکنون 13 مطلب در این پرونده منتشر شده است. به مناسبت فرارسیدن روز معلم شما را به مرور این پرونده دعوت می‌کنیم.

5
پیشنهاد مطالعه: «پرونده رو تن این تخته سیاه» پرونده‌ای پیرامون معلم و مدرسه

مجله میدان آزادی: مهرماه سال گذشته بود که پرونده‌ی «رو تن این تخته سیاه» گشوده شد تا تصویر مدرسه و خاطرات آن را در ادبیات و هنر جستجو کند و تاکنون 13 مطلب در این پرونده منتشر شده است. به مناسبت فرارسیدن روز معلم شما را به مرور این پرونده دعوت می‌کنیم.

امروز دوازدهم اردیبهشت، روز قدردانی از کسانی است که نمی‌‌شود خودمان را نگاه کنیم و اثر انگشت‌شان را روی وجودمان پیدا نکنیم. ‌کسانی که نمی‌توانیم بخش‌های مهمی از زندگی‌مان را به یاد بیاوریم بدون اینکه به آنها اشاره کنیم و مرور خاطرات شخصی و جمعی‌مان هم بدون گفتن از آنها ممکن نیست. 

پرونده‌ی رو تن این تخته سیاه

در پرونده «رو تن این تخته سیاه» معلم‌های به یادماندنی سینمای ایران را به یاد آوردیم و صفحات کتاب‌ها را به دنبال روایتی از معلمان ورق زدیم پروانه شمس آبادی، عصمت زارعی، فرشته هدایتی غزال، مینو رضایی، مائده زمزمه، محمدصالح فصیحی و نامیه اصفهانیان از نویسندگان این پرونده بوده‌اند. به بهانه روز معلم، شما را به خواندن این پرونده دعوت می‌کنیم. 
 
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
امروز دوازدهم اردیبهشت، روز قدردانی از کسانی است که نمی‌‌شود خودمان را نگاه کنیم و اثر انگشت‌شان را روی وجودمان پیدا نکنیم. ‌کسانی که نمی‌توانیم بخش‌های مهمی از زندگی‌مان را به یاد بیاوریم بدون اینکه به آنها اشاره کنیم و مرور خاطرات شخصی و جمعی‌مان هم بدون گفتن از آنها ممکن نیست. مطالب مرتبط