چهارشنبه 04 بهمن 1402 / خواندن: 1 دقیقه
بازگشایی یک پرونده خواندنی به بهانه فرارسیدن روز پدر

پیشنهاد مطالعه: «پرونده پیراپدری» پرونده‌ای پیرامون پدر در ادبیات و هنر

سال گذشته در چنین روزهایی یک پرونده جمع‌وجور در میدان آزادی منتشر کردیم به نام «پیراپدری»، پیرامون تصویر پدر در عالم هنر و ادبیات. تاکنون پانزده مطلب از جنس سینما، ادبیات و موسیقی در این پرونده منتشر شده است

5
پیشنهاد مطالعه: «پرونده پیراپدری» پرونده‌ای پیرامون پدر در ادبیات و هنر

مجله میدان آزادی: سال گذشته در چنین روزهایی یک پرونده جمع‌وجور در میدان آزادی منتشر کردیم به نام «پیراپدری»، پیرامون تصویر پدر در عالم هنر و ادبیات. تاکنون پانزده مطلب از جنس سینما، ادبیات و موسیقی در این پرونده منتشر شده است. فردا هم مطالب تازه‌ای در این پرونده منتشر خواهیم کرد.

به بهانه فرارسیدن روز پدر دعوت می‌کنیم این پرونده را بخوانید:

پرونده پیراپدری
 

در «پیراپدری» می‌خواهیم پیرامون پدر و تصویرش در عالم هنر حرف بزنیم. چه تصویری که در آثار هنری روایت شده و چه تصویری که بیرون از اثر و مستقیما از سوی یک هنرمند درمورد پدر خودش ارائه شده: ارائه‌ی فهرست‌هایی از جالب‌ترین آثار هنری درباره‌ی پدر، کنکاشی درباره‌ی کاراکترهای محبوب پدر در سینما، روایت هنرمندان سرشناس از پدرهای خود و شنیدن ترانه‌ای خاص و دلنشین درباره‌ی پدر، از جمله مطالبی‌ست که در پرونده‌ی پیراپدری برایتان تدارک دیده‌ایم.

مینو خانی، نرجس صحرایی، محسن رضوانی، مریم کمالی‌پور، مهدی نامجو، زینب ایمان‌طلب، صدرالدین عالی‌نژاد، مینو رضایی، علی سلیمانی، پروانه شمس‌آبادی و محمدصالح فصیحی از جمله نویسندگان این پرونده خواندنی‌اند.
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
ارائه‌ی فهرست‌هایی از جالب‌ترین آثار هنری درباره‌ی پدر، کنکاشی درباره‌ی کاراکترهای محبوب پدر در سینما، روایت هنرمندان سرشناس از پدرهای خود و شنیدن ترانه‌ای خاص و دلنشین درباره‌ی پدر، از جمله مطالبی‌ست که در پرونده‌ی پیراپدری برایتان تدارک دیده‌ایم.


مطالب مرتبط