چهارشنبه 13 تیر 1403 / خواندن: 4 دقیقه

اعلام برگزیدگان هفتمین «جشن نوشتار سینمای ایران»

هفتمین جشن نوشتار سینمای ایران، دوازدهم تیر ماه با معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش‌های مختلف و تجلیل از منتقدان پیشکسوت به کار خود پایان داد.

اعلام برگزیدگان هفتمین «جشن نوشتار سینمای ایران»

مجله میدان آزادی: انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، چند سالی است در کنار  برگزاری جشن منتقدان سینمای ایران، هر ساله «جشن نوشتار سینمای ایران» را نیز برگزار می‌کند. آثار مورد بررسی در جشن منتقدان فیلم‌هایی است که در بازه‌ی زمانی مد نظر این جشن منتشر می‌شود و آثار مورد بررسی در جشن نوشتار آثار مطبوعاتی منتشر شده در رسانه‌ها، پیرامون این فیلم‌هاست. در ادامه خبری بخوانید از  برگزیدگان آخرین جشن نوشتار سینمای ایران: 

به گزارش مجله میدان آزادی، مراسم اختتامیه هفتمین «جشن نوشتار سینمای ایران»، سه‌شنبه ۱۲ تیر با حضور چهره‌های سینمایی همچون حسن فتحی، فرزاد موتمن، محمدمهدی عسگرپور، هوشنگ گلمکانی، حبیب اسماعیلی، شاهین شجری کهن، علی علایی، غلامرضا موسوی، محمد حمزه‌ای، اصغر نعیمی، حمیدرضا مدقق، عباس یاری و … در سالن سیف الله داد خانه‌ی سینما برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر اعلام اسامی برگزیدگان این دوره‌ی جشن نوشتار سینمایی و تقدیر از آن‌ها، از تعدادی از منتقدان پیشکسوت، همچون مصطفی جلالی فخر، مهرزاد دانش، کامران ملکی و هیوا مسیح تجلیل شد. 

 

برگزیدگان هفتمین جشن نوشتار سینمایی عبارتند از:

 

جایزه ویژه هیئت داوران:

جایزه ویژه‌ی هیئت داوران هفتمین دوره جشن نوشتار سینمایی به آریا قریشی رسید.

 

جایزه ویژه دبیر جشن:

حبیب اسماعیلی، محمدمهدی عسگرپور و محمدرضا لطفی، جایزه ویژه دبیر هفتمین جشن نوشتار سینمایی را به جواد طوسی و خسرو دهقان اهدا کردند.

 

جایزه بخش ترجمه:

جایزه‌ی بخش ترجمه تعلق گرفت به امین مبینی برای ترجمه مطلب «سینه فیلیا در عصر پسا سینما» منتشر شده در مجله «دنیای تصویر».

 

جایزه بخش گفتگو:

جایزه‌ی بخش گفتگو تعلق گرفت به کسری ولایی و علی ملاصالحی برای گفت‌وگو با مرتضی فرشباف با عنوان «پاز نکن بی شرف» منتشر شده در مجله «دنیای تصویر».

 

جایزه بخش یادداشت:

لوح سپاس بهترین یادداشت سینمایی تعلق گرفت به حمیدرضا مدقق برای یادداشت «طبقات مردانه و کنشگری پدرانه» منتشر شده در مجله «فیلم امروز».

 

جایزه بخش نقد:

جایزه‌ی بخش نقد تعلق گرفت به امیرحسین سیادت برای نقد فیلم «شطرنج باد» با عنوان «شاید شیطان» منتشر شده در سایت «چهار».

این آثار از میان ۱۳۸ اثر ارسالی به دبیرخانه‌ی این رویداد به تفکیک ۱۹ اثر در بخش ترجمه، ۲۶ اثر در بخش گفت‌وگو، ۴۸ اثر در بخش نقد و ۴۵ اثر در بخش یادداشت سینمایی برگزیده شدند.

رامتین شهبازی، مازیار فکری ارشاد، رضا صائمی، امیررضا نوری پرتو و محمد هاشمی، داوری آثار هفتمین جشن نوشتار سینمای ایران را برعهده داشتند.

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، یکی از اعضای جامعه‌ی اصناف سینمایی ایران است که هر سال جایزه‌ای با عنوان «جایزه نوشتار سینمای ایران» برگزار می‌کند که با انتخاب داوران، به منتقدان و نویسندگان برتر جایزه اهدا می‌شود.

 
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان

هفتمین جشن نوشتار سینمای ایران، دوازدهم تیر ماه با معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش‌های مختلف و تجلیل از منتقدان پیشکسوت به کار خود پایان داد.

مطالب مرتبط