ﺳﻪشنبه 04 اردیبهشت 1403

رونمایی از پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴

جشنواره‌ی فیلم کن از پوستر رسمی هفتاد و هفتمین دوره‌ی خود که در سال میلادی جاری- ۲۰۲۴- برگزار می‌شود رونمایی کرد.

5
رونمایی از پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴

مجله میدان آزادی: با نزدیک شدن به پایان اردیبهشت و اواسط ماه می میلادی، هر روزخبرهای بیشتری از مهمترین جشنواره‌ی فیلم اروپایی، جشواره‌ی کن، به گوش می‌رسد. مجله‌ی میدان آزادی در پرونده‌ی ویژ‌ای با نام «جشنواره‌ی فیلم کن» به مهمترین‌های این رویداد پرداخته است. تازه‌ترین خبر از این جشنواره، رونمایی از پوستر امسال آن و حواشی مربوط به این پوستر است که در ادامه خواهید خواند:
 

به گزارش مجله میدان آزادی، پوستر این دوره از جشنواره‌ی کن صحنه‌ای از فیلم کلاسیک ژاپنی «راپسودی در ماه اوت» (Rhapsody in August) را نشان می‌دهد که در سال ۱۹۹۱ در کن از صحنه‌ی رقابت حذف شد.

ظاهرا کن تصمیم گرفته است تاریخ سینما را در محصولات رسمی خود یادآوری کند و به همین دلیل پوستر امسال از این قاعده مستثنی نیست. 
 
این پوستر به خوبی با موضوعی که در جشنواره‌ی کن امسال به یک موضوع ژاپنی تبدیل شده است، همخوانی دارد. در اوایل این هفته کن اعلام کرد که امسال جایزه افتخاری نخل طلا را به استودیوی انیمه ژاپنی جیبلی، سازنده‌ی انیمیش‌های محبوب و مشهوری همچون «شاهزاده‌ی مونونوکه»، «شهر اشباح» و «پسر و مرغ ماهیخوار»، اهدا می‌کند و این اولین‌بار است که این جشنواره‌ی فرانسوی، بالاترین جایزه‌ی خود را به یک شرکت، به جای یک هنرمند اعطا می‌کند.

هفتاد و دومین جشنواره کن در ۱۴ می‌ (25 اردیبهشت) با نمایش فیلم «پرده دوم» ساخته‌ی کوئنتین دوپیو آغاز می‌شود و تا ۲۴ می‌ برابر با 5 خرداد ادامه دارد.
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
کن تصمیم گرفته است تاریخ سینما را در محصولات رسمی خود یادآوری کند و به همین دلیل پوستر امسال از این قاعده مستثنی نیست.


مطالب مرتبط