چهارشنبه 26 بهمن 1401 / خواندن: 11 دقیقه
پرونده پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ | صفحه بیست و هشتم

ویدئو: نقد و بررسی فیلم «سرهنگ ثریا» ساخته «لیلی عاج»

نقد و بررسی «سرهنگ ثریا»، موضوع ششمین برنامه‌ی «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» است. این اثر سینمایی، اولین فیلم بلند «لیلی عاج» است که با الهام از زندگی خانم «ثریا عبداللهی» ساخته و پرداخته شده‌است، مادری که پسرش در پادگان اشرف حضور داشت.

4.67
ویدئو: نقد و بررسی فیلم «سرهنگ ثریا» ساخته «لیلی عاج»

مجله میدان آزادی: نقد و بررسی «سرهنگ ثریا»، موضوع ششمین برنامه‌ی «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» و قسمت جدیدی از ستون «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره‌ی فجر 41» است. این اثر سینمایی، اولین فیلم بلند «لیلی عاج» است که با الهام از زندگی خانم «ثریا عبداللهی» ساخته و پرداخته شده‌است، مادری که پسرش در پادگان اشرف حضور داشت. «ژاله صامتی» نقش اول فیلم را بر عهده دارد. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به «حمیدرضا محمدی»، «وحید آقاپور»، «دیبا زاهدی»، «سلیمه رنگزن»، «شهروز آقایی‌پور»، «منیره حسین‌زاده» و «مجید پتکی» اشاره کرد.

در صفحه‌ی تازه‌ی پرونده‌ی «پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ» معصومه‌سادات نبی‌پور، ضمن بحثی درباب فیلم‌برداری و انواع حرکت دوربین به نقد و بررسی فیلم سرهنگ ثریا می‌پردازد.
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
«ژاله صامتی» نقش اول فیلم را بر عهده دارد. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به «حمیدرضا محمدی»، «وحید آقاپور»، «دیبا زاهدی»، «سلیمه رنگزن»، «شهروز آقایی‌پور»، «منیره حسین‌زاده» و «مجید پتکی» اشاره کرد.


مطالب مرتبط