جمعه 28 بهمن 1401 / خواندن: ۱۲ دقیقه
پرونده پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ | صفحه سی‌ام

ویدئو: نقد و بررسی فیلم «غریب» ساخته «محمدحسین لطیفی»

غریب، فیلمی براساس واقعیت است که گوشه‌ای از تلاش‌های شهید «محمد بروجردی» را برای نجات مردم و خطه‌ی کردستان به تصویر کشیده‌است. معصومه نبی‌پور در این برنامه ضمن بحثی درباره‌ی «ژانر بایوپیک در سینما»، به فیلم‌شناسی کارگردان و همچنین نقد و بررسی فیلم غریب می‌پردازد.

4.6
ویدئو: نقد و بررسی فیلم «غریب» ساخته «محمدحسین لطیفی»

مجله میدان آزادی: این‌بار در هفتمین «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» از غریبِ «محمد حسین لطیفی» خواهیم گفت. غریب، فیلمی براساس واقعیت است که گوشه‌ای از تلاش‌های شهید «محمد بروجردی» را برای نجات مردم و خطه‌ی کردستان به تصویر کشیده‌است. این فیلم با بازی «بابک حمیدیان» در نقش محمد بروجردی و «مهران احمدی» در نقش «شوان»، مورد بررسی منتقد قاب نقد فیلم مجله میدان آزادی قرارگرفته‌است. از دیگر بازیگران غریب می‌توان به جعفر دهقان، رحیم نوروزی، فرهاد قائمیان، حسام محمودی و امیر ملکی اشاره کرد

معصومه نبی‌پور در این برنامه ضمن بحثی درباره‌ی «ژانر بایوپیک در سینما»، به فیلم‌شناسی کارگردان و همچنین نقد و بررسی فیلم غریب می‌پردازد.

صفحه‌ی سی‌ام از پرونده‌ی «پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ» و قسمت جدید «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره‌ی فجر 41» را در همین زمینه ببینید:

 


 

در همین زمینه بخوانید:

همه نقدها درباره فیلم غریب

 
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
این فیلم با بازی «بابک حمیدیان» در نقش محمد بروجردی و «مهران احمدی» در نقش «شوان»، مورد بررسی منتقد قاب نقد فیلم مجله میدان آزادی قرارگرفته‌است. از دیگر بازیگران غریب می‌توان به جعفر دهقان، رحیم نوروزی، فرهاد قائمیان، حسام محمودی و امیر ملکی اشاره کرد


مطالب مرتبط