شنبه 15 بهمن 1401
پرونده پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ | صفحه هفتم

ویدئو: آغاز «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» ویژه نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره فجر

منتقد این فصل از «قاب نقد فیلم میدان آزادی» خانم معصومه نبی‌پور، منتقد و پژوهشگر سینما هستند و قرار است به تناسب چگونگی، ساختار، ضعف یا قوت هر فیلم با یکی از دو روش «نقد فرمالیستی» و «نقد نظریه‌محور» تعدادی از فیلم‌های جشنواره‌ی چهل‌ویکم را نقد و بررسی کنند.

5
ویدئو: آغاز «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» ویژه نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره فجر

مجله میدان آزادی: «قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» جایی برای نقد تخصصی و نگاه آزاد به آثار سینمایی در مجله‌ی ماست. همزمان با آغاز جشنواره‌ی فیلم فجر، تب بررسی و تبادل نظر درباره‌ی فیلم‌ها، هنرمندان و حواشی جشنواره نیز داغ می‌شود. به همین بهانه و به بهانه‌ی پرونده‌ی «پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ» و در هفتمین صفحه‌اش، اولین برنامه‌های تصویری «قاب نقد فیلم میدان آزادی» را به فیلم‌های جشنواره فجر اختصاص می‌دهیم.

در این قاب، در قالب چند ویدئوی جداگانه به سراغ نقد و بررسی تعدادی از آثار سینمایی حاضر در جشنواره فجر 41 می‌رویم که حاصلش ستونی‌ست با عنوان «نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره‌ی فجر 41».

منتقد این فصل از «قاب نقد فیلم میدان آزادی» خانم معصومه نبی‌پور، دانش‌آموختۀ کارگردانی سینما، منتقد و پژوهشگر سینما هستند و قرار است به تناسب چگونگی، ساختار، ضعف یا قوت هر فیلم با یکی از دو روش «نقد فرمالیستی» یا «نقد نظریه‌محور» تعدادی از فیلم‌های جشنواره‌ی چهل‌ویکم را نقد و بررسی کنند. این برنامه را می‌توانید از سایت و همه صفحات میدان آزادی (یوتیوب، آپارات و...) دنبال کنید.

تیزر و درآمد این برنامه را در ادامه ببینید:
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
«قاب نقد فیلمِ میدان آزادی» جایی برای نقد تخصصی و نگاه آزاد به آثار سینمایی در مجله‌ی ماست. همزمان با آغاز جشنواره‌ی فیلم فجر، تب بررسی و تبادل نظر درباره‌ی فیلم‌ها، هنرمندان و حواشی جشنواره نیز داغ می‌شود. به همین بهانه و به بهانه‌ی پرونده‌ی «پرواز بر فراز آشیانه‌ی سیمرغ» و در هفتمین صفحه‌اش، اولین برنامه‌های تصویری «قاب نقد فیلم میدان آزادی» را به فیلم‌های جشنواره فجر اختصاص می‌دهیم.


مطالب مرتبط