شنبه 12 خرداد 1403 / خواندن: 4 دقیقه
پس از موفقیت «پسر و مرغ ماهی‌خوار»:

میازاکی انیمیشن اکشن می‌سازد

بعد از موفقیت جهانی انیمیشن «پسر و مرغ ماهی‌خوار»، فیلم بعدی هایائو میازاکی یک اکشن ماجراجویی و خاطره‌انگیز خواهد بود.

5
میازاکی انیمیشن اکشن می‌سازد

مجله میدان آزادی، خرداد ماه سال گذشته بود که اخباری درباره‌ی رازآمیزترین ساخته‌ی هایائو میازاکی منتشر شد و تا زمان اکرانش در ژاپن، گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره‌ی این اثر منتشر شد از جمله اینکه این آخرین اثر میازاکی خواهد بود. با برگزیده شدن انیمیشن «پسر و مرغ ماهی‌خوار» به عنوان برترین انیمیشن اسکار 2024، پرونده‌ی آخرین ساخته‌ی میازاکی بسته شد. و حالا خبرهای جدیدی از جدیدترین اثر میازاکی منتشر شده است که در ادامه خواهید خواند:

به گزارش مجله میدان آزادی به نقل از ورلد آف ریل، پاییز گذشته، در حالی که «پسر و مرغ ماهی‌خوار» هایائو میازاکی در حال اکران بود، وی اعلام کرد قصد بازنشسته ‌شدن ندارد و دارد به ساخت یک فیلم جدید فکر می‌کند.

در اساطیر یونان آمده است که قو تنها دو بار آواز می‌خواند که یکی از آنان قبل از مرگش است. بسیاری «پسر و مرغ ماهی خوار» را آواز قوی میازاکی می‌خواندند؛ اما جونیشی نیشیوکا، معاون استودیو جیبلی خبر داد که این فیلم آخرین فیلم میازاکی نخواهد بود؛ در واقع مشخص شد که میازاکی با جدیت روی یک پروژه‌ی جدید در استودیو جیبیلی کار می‌کند.

گورو میازاکی، پسر میازاکی که خود کارگردان و اکنون مدیر استودیو جیبیلی است، در نمایشگاهی که از استوری‌بردهای آخرین اثر پدرش برپا شده بود، خبر داد که پدرش در حال کار کردن بر روی فیلمی است که شبیه یک فیلم اکشن ماجراجویی، نوستالژیک و یادآور روزهای گذشته است.

گورو میازاکی گفت: «من از او خواستم فیلم بعدی را بسازد زیرا همراهی با فیلم‌های قبلی کسل‌کننده است و من در حال حاضر روی آن کار می‌کنم.»

میازاکی از زمان نمایش اولین فیلمش « قلعه کاگلیوسترو» در سال ۱۹۷۹، مخاطبانش را با سورئالیسم شاعرانه فیلم‌هایش شگفت‌زده کرده است. او اکنون ۸۳ ساله است و با آخرین فیلمش «پسر و مرغ ماهی‌خوار»، بزرگترین موفقیت فروش خود را در گیشه‌ی سینماهای جهان تجربه کرد. «پسر و مرغ ماهیخوار» در باکس آفیس آمریکا ۴۷ میلیون دلار و در گیشه‌های سراسر جهان ۱۷۳ میلیون دلار فروش داشته است.

 


مطالب مرتبط:

همه چیز درباره جدیدترین انیمیشن هایائو میازاکی

«پسر و حواصیل» جدیدترین انیمیشن میازاکی منتشر شد

رونمایی از اولین تصاویر انیمیشن «پسر و حواصیل»، آخرین ساخته هایائو میازاکی

ریویو: نقد و نظری به انیمیشن «پسر و حواصیل» ساخته «هایائو میازاکی»

یادداشت: نگاهی به مفاهیم انیمیشن برگزیده اسکار 2024 : «پسر و حواصیل» اثر «میازاکی»

پرونده پرتره هایائو میازاکی
تصاویر پیوست

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط «میدان آزادی» منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد!

نکته دان
در اساطیر یونان آمده است که قو تنها دو بار آواز می‌خواند که یکی از آنان قبل از مرگش است. بسیاری «پسر و مرغ ماهی خوار» را آواز قوی میازاکی می‌خواندند.

گورو میازاکی، پسر میازاکی که خود کارگردان و اکنون مدیر استودیو جیبیلی است، در نمایشگاهی که از استوری‌بردهای آخرین اثر پدرش برپا شده بود، خبر داد که پدرش در حال کار کردن بر روی فیلمی است که شبیه یک فیلم اکشن ماجراجویی، نوستالژیک و یادآور روزهای گذشته است.

مطالب مرتبط